StarwberryDummy
StarwberryDummy StarwberryDummy
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

I NEED HELP ASPPPP! GIVE POINT IF YOU HELP!

I NEED HELP ASPPPP GIVE POINT IF YOU HELP class=

Respuesta :

amieajeanty
amieajeanty amieajeanty
  • 11-02-2021

Answer: All you have to do is since one batch needs 1 1/3 cup of walnuts multiply 1 1/3 to 3 3/4 = 3 1/4 cups

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During the cold war, the policy that discouraged attack by threatening nuclear war was what?
X^2+10x-6=0.........
tell ma the answer to the correct anwser to what is unitary
Is it possible for an object that has a constant negative acceleration to change the direction in which it is moving? Explain why or why not.
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?
If m(x)=2x and n(x)=x-4 find the general rule for m(n(x))
if j=12, what is j/3+3?
In "The Adventures of Theseus," how do King Aegeus and the people of Athens react as Theseus boards the black-sailed ship? A. They shout because they are angr
what did Napoleon promise the French people after the reign of terror
what are four main uses of topography map