chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of a triangle that has a height of 8 feet and a base length of 5 feet? 1.25 feet2 3.20 feet2 10 feet2 20 feet2
Help I will mark you the brainiest
Under the Fair Credit Reporting Act, credit bureaus are required to report information accurately and to remove or correct information that is outdated or inacc
How does Atticus from To Kill a Mockingbird go through the 8 stages of hero's journey?
what process is responsible for the gradual diminishment of the association between a conditioned stimulus and a conditioned response? A.acquisition B.generaliz
After about 300 A.D., ________ had replaced horses and donkeys as the preferred means of transportation across the Sahara.
help :))))))))))))))))))))))
Select all the measures of central tendency and measures of variability that are affected by outliers. mean median mode range interquartile range mean absolute
If a car averges 11 1/8 miles to a gallon l, how many miles can it travel on 14 gallons of gas How would I solve this
what is the probability that a randomly selected day falls on a Thurday or Friday