ty5fvqbaf2 ty5fvqbaf2
  • 14-02-2021
  • Mathematics
contestada

An online seller sells two packages of protein bars.

Which package do you think is a better buy?

An online seller sells two packages of protein bars Which package do you think is a better buy class=

Respuesta :

alisonnardella
alisonnardella alisonnardella
  • 14-02-2021

Answer:

The package with 10 bars inside is a way better buy.

Step-by-step explanation:

There is 21 ounces of bars in the first package but roughly 17 ounces in the second for almost the same price you get a larger amount of product in the first box.

Answer Link

Otras preguntas

Choose one example of U.S. consumer waste from the bulleted list. Research to learn more about the waste described and what is being done to reduce it. Summariz
When would you want to integrate information from two different sources?
Middle school math ! Plz help!!
If tan 0= -21/20 what is cos 0 in quadrant 2
Simplify the following expression. (5h – 3)(5h – 3)
Farley often treats patients with medical products that come from nature. He also performs acupuncture, the art of using needles to restore the flow of energy.
Choose one of the leadership styles described and give an example of a character from a book or film that demonstrates this leadership style. Explain whether or
some one pls help!!!!
Find the product: 0.054 x 0.3 = ? OA. 0.162 ( B. 0.62. O c. 0.0162 O D. 0.00162​
PLZZZZ HELP PLZZZZZZ