xKalifeine
xKalifeine
10-11-2016
Mathematics
contestada
Cost of a comb: $2.50
Markup: 90%
Tax: 1%
Respuesta :
Аноним
Аноним
10-11-2016
The answer is:
$2.50 x 90% = $2.25
$2.50 + $2.25 = $4.75
$4.75 x 1% = .0475
$4.75 + .0475 = $4.7975
Answer rounded $4.80
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
There is a man who has a lion, a goat, and a bundle of grass. He has a boat too. wants to cross a river. His boat is not very strong and therefore he can only t
Why it take much longer time ghan the time calculated
when I turn on my pc using a graphics card, it does give video, and everything is normal, but when I try to turn on my pc with the integrated graphics of the cp
8. Which is the better buy: 200 g of coffee beans at $3.85 or 1 pound at $960? How do I solve it
Translate the problem into an equation and then use your equation to answer the question. Alex could arrive on time for his appointment if he leaves now and dri
Learning Task 1 Match column A with column B. Column A Column B 1. Phase Change -2. Freezing 3. Condensation 4. Melting 5. Evaporation a. temperature wherein a
How are raised areas of relief created in clay? A. You need to build up the clay so it is furthest from the base B. Carve out the shapes that you want with a to
The value of y is _ more than the value of x
Compare and contrast each of the following pairs of terms: (a) circulatory system and cardiovascular system, (b) complete blood count and complete blood count w
Please I need help with this :(