QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
Unit rate equals $0.37
Answer Link
keebz216 keebz216
  • 11-11-2016
The Popsicle unit rate is $0.37/ Popsicle
Answer Link

Otras preguntas

It’s about 9/11 and I have to describe the picture I need help
Linear functions Sketch the graph of each line. 1) 5x+ 4y=-20 2) 6x - y = 3 3) y = 4x + 1 4) y=-1/2x-3 5) y = x - 3 6) y=3/2x+4
Calculate the amount of copper (in moles) in a 45.2 g pure copper sheet
Hello, I need answers to all odd numbered questions thank you very much
one gallon milk is equal to how many milliliters of milk?
-3|9x-7|=2 Find the solution to x
A sample of juice has a pH of 4.2. Whsat is the concentration in mol/dm3 of OH in the juice?​
Is the word homeland a collective noun?
Suppose 5 quarts of a solution that is15% antifreeze is mixed with quarts 3 of a solution that is antifreeze 65% . Answer the questions below.
Fellow 9. What is the distance between (-3, 4) and (5, 1)?