QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
the unit rate would be $0.37
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-11-2016
The unit rate is 37 cents per popsicle.
Answer Link

Otras preguntas

which point listed by the nursing student is accurate regardin the loss of a client's medical records
What city is located closest to 35N-105w?
A cross section of a flower is shown below: What are the parts and primary function of the male reproductive organ? Question 1 options: the stigma and ovary, th
AXYZ is reflected across the y-axis. What are the endpoints of segment YZ? A) (-2,-3), (-2,-3) B) (-2, 3).(-2,-3) (2,3), (2,-3) D (2.3).(-2,-3)
If f(1) = 2 and f(n) = 5f(n − 1) then find the value of f(5). -
18.14 divided by 0.06 ASAP TEST TOMMOROW
A small, young boy gets bullied at school but does not retaliate. Instead he goes home and aggressively beats on his punching bag. Which defense mechanism is he
Please answer the question for brainlist
An inability to absorb digested nutrients and secrete mucus might indicate a disorder in which tissue?.
Choose the system of equations that matches the following graph:​