Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

PearlxHistory
PearlxHistory PearlxHistory
  • 11-11-2016
It would approximately be $9.07
Answer Link
troyee2002
troyee2002 troyee2002
  • 11-11-2016
Each pound of cheese would cost about $9.31 .
Answer Link

Otras preguntas

What causes large clusters of people to inhabit South, Southeast, and East Asia? political unrest and instability financial stability and job opportunities temp
mexican state that was home to the Zapatista rebellion
A pet store has 2 gray rabbits one eight of the rabbits at the pet store are gray. How many rabbits does the pet store have?
How do I identify the lines of symmetry in a conic section?
What is a series of events that cells go through as they grow and divide?
A desk is on sale for 34%  off. The sale price is $363  .What is the regular price? I tried this problem so many times but I keep getting it wrong.. :(
Which of the following is not a characteristic of a country? self-governed defined borders labeled as a non-sovereign state contains its own population of peopl
how do ideologies shape actions in genocides?
what is 124/144 in simplest form
Reasoning What number has factors of 2 and 3 and multiples of 12 and 18?