8846613384 8846613384
  • 10-03-2021
  • Computers and Technology
contestada

At a grocery store, 4 apples are on sale for $2.20. At that same rate, how much will it cost to purchase 9 apples?

Respuesta :

nabilalmofti nabilalmofti
  • 10-03-2021

Answer:

4.95$

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help me please please
Can someone help me solve these problems?
algebra question (eristhestar please help me)
a gallon jug of milk is 3/4 full. After breakfast the jug is 1/12 full. Find the difference of the amounts before breakfast and after breakfast.
Why has the idea of democracy survived wars and oppression
What is the mean of the data set 301,222,287,310,346
12- |-10| = how to simplify it?
_______is a very useful method for determining whether respondents have any difficulty understanding the questionnaire and whether the questions are ambiguous s
questions 1-8 creating a sentence
Please answer quickly: In the following equation, a, b, c, and x are constants. In other words they should be treated like numbers. Solve the equation for y. SH