smithjl2
smithjl2 smithjl2
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 2.6 L container of juice costs $3.00. How much are you paying for 1 L?

Respuesta :

JourneyM31 JourneyM31
  • 11-03-2021
You are paying approximately 1.15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

What force is needed to accelerate a 1,000-kilogram car from a stop to 5 m/s/s?
Traditionally speaking, Frosty the Snowman has a hat; but, does he also wear a scarf?
Earl runs 75 meters in 30 seconds how many meters does Earl run per second
In Charles Dickens' novel A Christmas Carol, who was Scrooge's dead business partner
What is the name for Na20?
Frosty was brought alive by what?
Reptiles found in Mexico include turtles iguanas rattlesnakes and lizards. Which answer shows proper comma usage? A)Reptiles, found in Mexico, include turtles
The muscle cells responsible for bumblebee flight have a large amount of mitochondria. Explain why.
Is a soil biotic or biotic
Solve: 3x-y= 4 2x-3y =-9