jasirmentuh7
jasirmentuh7 jasirmentuh7
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada


Which describes the cost to produce one item?
A. Benefit
B. Unit price
C. Fixed cost
D. Unit cost

Respuesta :

jsylvester264
jsylvester264 jsylvester264
  • 12-03-2021
the answer is either B or D
Answer Link
xjeniferrrrrrr xjeniferrrrrrr
  • 12-03-2021
D ! unit cost describes the price of 1 item
Answer Link

Otras preguntas

Multiples of 0.5 that add to 1.5
many movies and cartoons show cavemen and dinosaurs together. explain why this view is not correct.
cuántos siglos duró la cultura mexica
Please check picture to see question (no guessing)
help it's confusing...
shortest bone in the body?
An effect or outcome of something that occurred earlier is a(n): A.consequence. B.event. C.cause. D.effort.
Which elements are common to all organisms? Check all that apply. 1.sodium 2.oxygen 3.sulfur 4.hydrogen 5.iron 6.phosphorus
First timer help.. Sharon is jumping from an 18-foot diving board with an initial upward velocity of 4 ft/s. When Susan jumps, Megan throws a beach ball up to S
Find the cube roots of 27(cos 330Á + i sin 330Á). Please help c: