nylayla8383 nylayla8383
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help I need a good grade

Show your work

Pls help I need a good grade Show your work class=

Respuesta :

dauyds
dauyds dauyds
  • 12-03-2021

Answer:

2023- 548= 1475 on uniforms.

1475 divided by 29.50 is 50 uniforms.

Answer Link

Otras preguntas

There are 32 students in a class. Nine of thoseare women. Whta percent are men?(round to the nearest tenth)
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?
What factors influence how a person votes in an election?
CAN U PLZ ANSWER IT? You can use this formula to work out total pay, £T, each week. T=RH £R is pay for one hours work. H is the number of hours worked. Find T w
what is the purpose of the chalazae?
How do I factor x^2+4x+20
An insect eats a leaf.     Explain how the insect depends on the sun for energy.
Can someone may help me with solving system of solving equations plz A small soda costs $0.45 and a large soda costs $0.65. 35 sodas were sold for a total of
8b with explanation please
a car travels 83 7/10 miles on 2 1/4 gallons of fuel. which is the best estimate of the car travels on one gallon of fuel