Jdyysbehdheyehhe4
Jdyysbehdheyehhe4 Jdyysbehdheyehhe4
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please help me with this question I will give brainliest

Please help me with this question I will give brainliest class=

Respuesta :

soenning1
soenning1 soenning1
  • 12-03-2021

Answer:

$13.77

Step-by-step explanation:

To find what one yard would cost you would take the price and divide it by the number of yards. In this case, 1 yard happens to cost $4.59. You then multiply 4.59 times 3 to get 13.77

Answer Link

Otras preguntas

Dana bikes 10 miles in 50 minutes. At this rate, how far can she bike in 90 minutes? Enter your answer in the box.
I need help with this Q4
What portion of residents in 1700 new york city was enslaved?.
In paragraph 7 how does using the word premium to describe the additional wages received by college graduates affect the tone of this article
Which line in the stanza is an example of verbal irony? 1 "For many thousand bodies here" 2 "'They say it was a shocking sight" 3 "Lay rotting in the sun;" 4 "A
Which belief system did the Qin dynasty follow? A. Mahayana Buddhism B. Confucianism C. Legalism D. Taoism
The product of a number and ten is twelve translate into algebraic equation and solve
100 POINTS.. ONLY ANSWER IF YOU KNOW IT OR I WILL REPORT.. PHOTOS OF QUESTION INCLUDED..THANKS
Who is the only indian writer to win the nobel prize for literature?.
if f(x) = 3x^2 express the value of f(2+h)-f(2)/h as a polynomial in terms of h.A. 3h+12B. 6hC. 3h+3D. 6h+6​