sameikabroderick5
sameikabroderick5 sameikabroderick5
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Ruderman pays $30.45 for 10.5 gallons of gas. What is the cost per gallon?

Respuesta :

MeOrYes
MeOrYes MeOrYes
  • 12-03-2021

Answer:

2.9 per gallon

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the region that includes Cherokee and creek American indian
Which statement best describes an igneous intrusion?
Which is longer 4000 ft or 1 kilometer?
Why did the Allied powers enact demilitarization plans in both Germany and Japan?
Which alliance was dedicated to the security of communist nations in Europe during the Cold War? A. the Khrushchev Alliance B. the North Atlantic Treaty Organ
815 gal/h=_______qt/sec
chicken has more protein carrots
Sojourner's vision of God is an example of a/an A. simile. B. epiphany. C. myth. D. exterior narrative.
how many tenacles does an octopus have
Cuba is one of the world's leading producers of sugarcane. Consequently, sugar is its main export. Why is this a potential problem?