896308 896308
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 8 apples cost 6$ how much does 1 apple cost

Respuesta :

27hlj00
27hlj00 27hlj00
  • 12-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

6 divided by 8

Answer Link
hdhshshshshps hdhshshshshps
  • 12-03-2021
$0.75 cuz i’m good at math
Answer Link

Otras preguntas

five or a few more questions left! or less !:) i’m at 75% shoutout to brainly.com/app/profile/19154158/answers marking brainlest later!!
how does the author use the character of paul holden to emphasize the socs vs. greasers conflict please help It’s from "The Outsiders"
Has anyone did this before? I need BIG help!
Find the surface area of the prism or pyramid. Round to the nearest whole number if necessary.
Can anyone give an example of foreshadowing in James Baldwin's "Sonny's Blues"?
Blowing into a flute can produce a sound because_______. A. light energy is transformed into sound energy B. the flute warms the air C. air expands in the flute
PLS HELP ME AND U WILL BE MARKED BRAINIEST
HELP 8. Which ordered pair is the solution of the following system of equations? 3x + 2y = 4 –2x + 2y = 24 A. (2, -1) B. (2,-5) C. (-4,8) D. (-4,-8)
Its urgent, please help me!!!!!!!!!!!!!!
ein rechteckiger Bauplatz ist 39,5 m lang und 32,5 m breit . wie teuer ist der Grund ,wenn ein Quadratmeter Bauland 185,50 euro kostet???​