HEYYOU144
HEYYOU144 HEYYOU144
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

I need the answer ASAP (plz dont give me helpless answer

I need the answer ASAP plz dont give me helpless answer class=

Respuesta :

rja87uxpkt rja87uxpkt
  • 12-03-2021
hey robby! the answer would be 2.1
Answer Link
Bxbyusrah
Bxbyusrah Bxbyusrah
  • 12-03-2021

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Each gallon cost $2.1, so to find the cost of how many gallon you buy you multiply g by 2.1

Answer Link

Otras preguntas

why did Hitler feel justified in taking over Austria and the Sudetenland?
what is the capital of the island nation off the southeast coast of India
Steve has 120 feet of fence to make a rectangular kennel for his dogs. He will use his house as one side. Write an algebraic expression for the kennel's length.
How many times can 3 go into 8
Why do you think mr Nathan radley filled in a knothole in a healthy tree
What does como se dice mean?
What is the integer for 3 people join?
The angular speed of a propeller on a wind generator is 10.3 revolutions per minute. Express this angular speed in radians per minute.
How many angles does a cube have?
Applewood Elementary boasts a student to teacher ratio of 14 : 1. What percent of the school makes up the number of teachers at Applewood Elementary? (Round pe