yeonicole60
yeonicole60 yeonicole60
  • 10-04-2021
  • Mathematics
contestada

Gina bought a thumbdrive and 12 writting pads for $13y . Each writting pad cost$2 Find the cost of the thumbdrive​

Respuesta :

josephntsamai06
josephntsamai06 josephntsamai06
  • 10-04-2021

Answer:

its 24 since each one cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to 2+1/6y=3x+4
what is the meaning of obfuscate
Which part of a story shows how the climax affected the characters?
let f(x) = x − 2 and g(x) = x2 − 7x − 9. find f(g(−1)). select one: a. −21 b. −3 c. 3 d. 21
what property is this? 24 x 13 = 13 x 14
what is meant by modern day engine of growth
Which of the following would be a result of increased solar activity? A. Longer winters B. Shorter summers C. Warmer-than-normal sea surface temperatures D. Col
According to William Penn, what did the colony of Pennsylvania need to do in order to succeed?
one of the 2002 candidates for chancellor of germany edmund stouter argued that germany should improve its economy in the markets thus we was proposing that the
To decrease a font size, use the ____ shortcut keys. (points : 2) ctrl