tkendrick0002 tkendrick0002
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Sams sells a 5-lb bag of beans for $17.25. How much is the unit price?

Respuesta :

njkver36
njkver36 njkver36
  • 13-04-2021

Answer:

$3.45

Step-by-step explanation:

17.25 divided by 5 is equal to 3.45

Answer Link

Otras preguntas

What was the significance of the Sacco and Vanzetti case?
Describe El Niño and La Niña in your own words. Add at least one image to add interest.
Waller Comp, purchased equipment for S24,000. The company is constdenne whether to determine annual depreciation using the straight-lane method or the declitung
Helppppppppppppppppp
NEED HELP ASAP! The sum of two numbers is 105. The larger number is 6 less than twice the smaller number. What are the numbers?
which two statements best describe how oceans affect climate
32 points What’s all the steps I need to take to move out by myself at 16 I’m not getting emancipated or running away I wanna rent my own apartment in NYC BEST
Which of the following is true of the legislative branch? It leads the Armed Forces. It can ratify treaties. It is made up of nine members. Its members are
What is the politcal machine during the Industrial Revolution? a A organization that uses politics to help the poor in the country. b Political groups that wo
4x + 2y =19 3x+3y = 17.25​