keishellwilson7 keishellwilson7
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

250 grams of flour cost $ 17 .00 . how muchnwill 3 bags each holding 1.5kg of flour cost​

Respuesta :

mokoenathabiso586
mokoenathabiso586 mokoenathabiso586
  • 10-05-2021

Answer:

$51.00

Step-by-step explanation:

One bag price multiply it number of price bag wanted $17.00 × 3 =$51.00

Answer Link

Otras preguntas

what is bias? Explain an example of Bias.
what stores information in a cell?
Which (on average) takes the longest to orbit the sun (longest period)? A) asteroid B) comet C) earth D) mars
Place the following words into the illustration below: gametes, sporophyte, gametophyte, and zygote. Explain how the terms are related.
how could one describe a metal crystal ?
What was the term "Cold War" referring to?
Carl is boarding a plane. He has 2 checked bags of equal weight and a backpack that weighs 4 kg. The total weight of Carl's baggage is 35 kg. Write an equation
What was Francis Drake known for? a. He was an Italian but sailed for the British, explored Canada, and set up England's first colony in the New World. b. He
Please Help 10 Points and Thank you and fan and medal Please questin attached thank u
Which is NOT an example of an internal response to stimuli? A. A deer sees a wolf and runs away. B. A bean seedling bends towards the sun. C. A rabbit