bcstroud bcstroud
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

If nuts cost $9.20 per pound, how much would 3 1/2 gallons cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-05-2021

Answer:

$32.20

Step-by-step explanation:

3 pounds are $27.60 and 1/2 a pound is half of $9.20.

So 3.5 gallons would be $32.20

Hope this helps!

Answer Link
Tankyyyyy Tankyyyyy
  • 10-05-2021
32.20, 9.20x3 1/2....hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

-3/10 * -5/12how do you solve this ​
According to the U.S. Department of Transportation, U.S. commercial airlines collected over $3.5 billion in baggage fees in 2014. Some airlines even charge pas
“The history of the present King of Great Britain is a history of repeated injuries and usurpations, all having in direct object the establishment of an absolut
What is the length of line segment "BC"?​
What is the average rate of change for this exponential function for the interval from x=0 to x=2
How to find the volume of 3 dimensional figures
what does abounded mean​
you make a salad to share with friends. your sister eats 1/3 of it before they arrive. you want to divide the leftover salad evenly among 6 friends. a) what exp
Who is Alexander Pushkin​
A surface wave is a combination of what two waves