jajajajitsm6 jajajajitsm6
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

8) What is the unit price? 5 pounds of lawn seed costs $36 *
$9.20 per pound
$7.20 per pound
$7.00 per pound
$5.20 per pound

Respuesta :

kimtamayokk kimtamayokk
  • 12-05-2021
the answer is $7.20 per pound
Answer Link
joeyjr329
joeyjr329 joeyjr329
  • 12-05-2021
$7.20 per pound!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

The North had less manpower than the South. true or false
The video suggests you consider these 4 things before deciding to take out a loan: Is it necessary? Do the monthly payments fit in your budget? Could you save i
Pls help me On June 1, Mary had a balance of $50 in her bank account. During June she made the four transaction below. Deposited $25.62 Withdrew $19.76 Wrote a
For each triangle, a base and its corresponding height are labeled. Find the area of each triangle.
Hey guy Wyd today what state do u live in this is for project
If PQ = 6cm, QR = 55cm and RP = 55cm, What type of triangle can be constructed?
Please Help, This is Due in 4 Hours. At the deli counter, Dalton bought 0.38 of a pound of roast beef and 0.7 of a pound of ham. Compare the amounts of roast be
Saved The wave frequency is a measure of Question 2 options: the time required for the wave to travel a distance equal to its wavelength. the total distance tra
somebody please help me on this!!
Resolution: Citizens should have a right to internet privacy.Affirmative Position: As more and more parts of our lives move online, our right to privacy is bein