AbigailAbigail444
AbigailAbigail444 AbigailAbigail444
  • 12-06-2021
  • Mathematics
contestada

a 4-cup container of window cleaner costs $4.48. what is the price per fluid ounce?

Respuesta :

klikzyyt98 klikzyyt98
  • 12-06-2021

Answer:

8.48

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is 6.3 rational, integer, irrational, whole number, or natural?
HELPPPPP QUICK!!!!!!!!!!! The linear function (y+10)=6(x−7) can be rewritten into the form y=mx+b. What is the value of b?
Solve -9r + 12 = -24
If f(x)=X-3/x and g(x) = 5x – 4, what is the domain of (fog)(x)? NEED HELP FAST!!
Are robots made of cells?
What brought an end to the ice ages?
[tex]\huge\pink{\mid{\fbox{\tt{your\:QUESTION}}\mid}}[/tex]what is motion?​
what is rido? should this be prevented or be respected as a cultural practice?
I need help please 5. Which of the following phrases from the Mayflower Compact best illustrates how it set up a representative government? OA) "the loyal subje
AB is parallel to CD