keila2022 keila2022
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of an liquid that costs $3.49 and is 64 fl oz

Respuesta :

ShaveTheWhales
ShaveTheWhales ShaveTheWhales
  • 12-12-2016
The answer is $0.05 per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

How can tight muscles result in back pain? A. They contain sensitive nerves that become painful when tight. B. They can constrict the nerves in the spinal colu
The first and second question please..
In the combustion of tricarbon octahydride, if 34g of CO2 are collected from the reaction, what mass of O2 was used?
Which of the following is the BEST example of a thematic statement for the play Hamlet? Hamlet may have begun pretending to be mad, but the lines between sanity
The quotient of a number and - 2/3 is -9/10. What is the number? 1 7/10 3/5 20/27 29/30
Dissolved substances in seawater constitute about 3.5% by weight. True False
Between 1518 and 1548, Spanish conquistadores conquered most of the New World, motivated by the
The Ottoman Empire grew and expanded after it conquered the Mughal Empire. Byzantine Empire. Gupta Empire. Roman Empire.
What is the ratio of Al3+ ions to S2- ions in a neutral compound? A. 1:1 B 2:1 C.2:3 D. 3:2
How does electricity flow? A.) From low potential to high potential B.) From conductor to insulator C.) From series circuit to paralell circuit D.) From high po