001414301 001414301
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

A jar of honey is $2.40. How much do 4 jars of honey cost

Respuesta :

buddhahavefun0
buddhahavefun0 buddhahavefun0
  • 10-08-2021

Answer:

It would cost you 9.6 dollar .

I hope it is helpful mark me as brainlest and follow me for more good answer plz♥️♥️

Answer Link
DarkGamingYT
DarkGamingYT DarkGamingYT
  • 10-08-2021
$2.40 x 4: $9.60

Proof:
Ver imagen DarkGamingYT
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements about using semicolons is correct? A) A semicolon is interchangeable with a comma. B) A semicolon is used to join two independ
Which of the following women was the founder of the Hull House, a settlement house that helped immigrants of the late 19th century become acclimated to life in
help me pleaseeeeeee​
De niño (vivir) en una casa verde. Ayer(estar) nublado. Los jugadores le (gustar) trabajar temprano. Usted(visitar) la museo de arts una vez Mid Padres (conoce
if 5/7y=105,what is the value of y​
Help find the value of x please.
In Ch. 46, Stanley imagines something as he is waiting? What does he imagine? *
1/2 2/3 3/4 the average​
3 + 2x = y Given x = 4 y =
HELP PLZ URGENT!HELP PLZ URGENT!HELP PLZ URGENT!HELP PLZ URGENT!HELP AGAIN AGAIN