jelebeck0311
jelebeck0311 jelebeck0311
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

If a muffin costs 7¢, how much will 3 muffins cost?​

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 10-08-2021

Answer:

21 cents

Step-by-step explanation:

Take the cost per muffin and multiply by the number of muffins

7 cents * 3 muffins

21 cents

Answer Link

Otras preguntas

this is the breed of rY and ry
If a=x+y and b=x-y show that (a+b)2=4x2​
You can buy 5 stickers for $3. Using this rate, what is the cost for 12 stickers? $6.15 $6.60 $7.02 $7.20
Nancy's Diner offers its clients a choice of regular and diet soda. Last night, the diner served 54 regular sodas and 6 diet sodas. What percentage of the sodas
Please help! Thanks!
Please give me the correct answer.​I was trying to find a tutor to help me but all of them said that they couldn't find the answer because it was too complex.
Find the product. - mnp (3 m - 5 n + 7 p ) -3 m2np + 5 mn2p - 7 mnp2 -3 mnp + 5 mnp - 7 mnp -3 m + 5 n2+ 7 p2 3 mnp - 5 mnp + 7 mnp
Notice whom the story is about what happens and where and when it happens and why those involved react as they do.
You are sitting in a tub on wheels on top of a small hill. Your potential energy is equal to 1,000.0 joules. Your mass is 60.0 kg. If you start skating down thi
The area of a rectangle is equal to its length times its width. If the area of a rectangle is 4x + 20, which option(s) could be the length and width of that rec