channonbettick channonbettick
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

If apples are 4 for $2.00 how much does one apple cost?

Respuesta :

Emorix
Emorix Emorix
  • 10-09-2021
2 / 4 = 0.5

The cost of one apple is $0.50!
Answer Link

Otras preguntas

What is one way to appeal to ethos
Why was the First Crusade more successful than the following seven Crusades? a. Between the first two Crusades, Muslim nations built up their armies. b. The M
Carla is building a table out of boards that are 4.25 inches wide.She wants the table to be at least 36 inches wide.what is the least number of boards she can u
Without wolves the health of forests suffers. What theme of biology does this demonstrate?
what is the highest mountain in the world?
What problem was the Medicare program created to solve? a. the lack of health care for low-income families b. the lack of health care for older people c. the
What determines the size of an atom
what is 8(n-4)-4n =8-n equal to
The process of deposition would make a river change in which way?
Why was the First Crusade more successful than the following seven Crusades? a. Between the first two Crusades, Muslim nations built up their armies. b. The M