aiden00091 aiden00091
  • 12-09-2021
  • Mathematics
contestada

Someone please help algebra 1 honors is soooo hardd

Someone please help algebra 1 honors is soooo hardd class=

Respuesta :

hannjr hannjr
  • 12-09-2021

Answer:

2^12 + 8^1/2 = 2^1/2 + (4 * 2)^1/2 = 2^1/2 + 2 * 2^1/2 = 3 * 2^1/2

Check:    3 * 2^1/2 = 4.24

2^1/2 + 8^1/2 = 1.414 + 2.828 = 4.24

Answer Link

Otras preguntas

i need help no rush.
Who were the “maroons" in st domnigue
dont answer if yu dont kno the answer!!!!
The cost of 7 scarves is $50.75. What is the unit price? The unit price is $ per scarf.
Early African kingdoms such as Ghana and Mali grew rich from trading gold and salt in which trading network? А Silk Roads B. Trans-Saharan С Trans-Atlantic D
Can someone please help :(
12. Which of the following is NOT an example of an environmental factor?What are the two ways you can increase linear momentum? widen your stance and lower your
Drag the tiles to the boxes to form correct pairs. Match the term to its example. sex cisgender transgender genderqueer Kim thinks of herself as female although
what is the average rate of change from x=2 to x=3
Each element has a different: Number of protons and electrons Atomic mass and weight Properties and characteristics Number of neutrons Select all that apply