staceyvideogames staceyvideogames
  • 10-10-2021
  • Mathematics
contestada

Each unit costs 14p.

how many do 942 units cost?

the answer is not 13,188 because it says it's wrong for me.

Respuesta :

saffill
saffill saffill
  • 10-10-2021

Answer:

67.28

Step-by-step explanation:

uh I'm kinda unsure but I think you could try isolating the variable? so you could try 942 ÷ 14 = 67.28? just a guess, tell me if it works out!

Answer Link

Otras preguntas

What are grants-in-aid (aka categorical grants) and their advantages/draw backs? What are block grants and their advantages/drawbacks?
Cynthia Besch wants to buy a rug for a room that is 18 ft wide and 29 ft long. She wants to leave a uniform strip of floor around the rug. She can afford to buy
the 4th and 5th terms of a GP are -13.5 and 40.5 find the first term and the sum of the first five terms​
Why do intelligence agencies love the Bond novels and films?​
help please !these always confuse me
I need help ASAP!!! I have been having a really hard time trying to figure this out!!
Find the value of c that completes the square. r^2+21r+c
Keith has saved two thousand one hundred cents from selling lemonade. How many dollars does Keith have?​
While reading a book about the environment, you see the term carbon footprint. You picture a big, sooty footprint. What type of active reading strategy is this?
True or false ……………………..