00051178 00051178
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

If a dozen eggs cost $1.35, what does the unit cost?

Respuesta :

raydiris0486 raydiris0486
  • 12-10-2021
$0.11 You’re welcome
Answer Link

Otras preguntas

Solve 4(x + 1) = 4x + 4. Would it be No solution? Or all real numbers?
Which of the following words suggests a point of view? a. Face b. World c. Society d. Objective
why is blood considered to be a suspension?
Which is true about supporting details? a. Questionable details provide the strongest support for an author’s main idea. b. Irrelevant details are unrelated t
After a military coup in Nigeria, economic problems continued because of _____________
why is blood considered to be a suspension?
There are 32 students in a class. Nine of those students are women. What percent are men? (round to the nearest tenth)
When taking a phone message, it is most important to _____. a. write quicklyb. get key information c. make sure the caller knows who you are d. make sure th
Which quadrilateral or quadrilaterals cannot have two consecutive angles of 90° each? i. square ii. rectangle iii. parallelogram iv. kite v. rhombus vi. trapezo
In which stage of the plot do readers meet the characters and become acquainted with the conflict? a. Rising action b. Resolution c. Climax d. Exposition