aaniyah80
aaniyah80 aaniyah80
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of 16 markers cost $3.52. How much does each marker cost?

Respuesta :

Sashakay
Sashakay Sashakay
  • 12-10-2021

Answer:

To find one marker

$3.52 / 16

=0.22 cents

Answer Link
trinityy30
trinityy30 trinityy30
  • 12-10-2021
Each marker cost 0.22 :

3.52 ÷ 16 = 0.22
Answer Link

Otras preguntas

The stress distribution on a structure is given by s=2x^2+4x−30 where s is stress in pounds per square inch and x is the distance in feet from a reference point
why is it that a rectangular prism is not a cube
What is Precambrian time? the span of time from Earth’s formation to the start of the Cambrian period the span of time between the Hadean and Proterozoic
Identify what universal themes does homer explore in the odyssey
How much money does world war 2 cost the us government?
miguel buys 100 feet of fence to enclose a rectangular area of his backyard so his dog run freely. What is the maximum area, in square feet, he can enclose
How do you find range in ordered pairs
Only a change in income can affect a consumers budget line
What is the name of the particle that circles the nucleus of an atom
What is the only character in film that has won two different actors the academy award?