njhrihannapearrie njhrihannapearrie
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

How many pounds of bananas cost $3.75?

Respuesta :

fymrogue
fymrogue fymrogue
  • 12-10-2021

Answer:

5

Step-by-step explanation:

Each one goes up by .75 cents

Answer Link
ilyyjodyy ilyyjodyy
  • 12-10-2021
you go up by .75 each time per pound so the answer is 5
Answer Link

Otras preguntas

write each of the following in scientific notation 1)1234
horses race phrase or a sentence?
Tầu thủy đầu tiên chậy bằng hơi nước của phơn tơm chạy vào năm năm nào
Some critics believe that ______ approaches do not hold individuals accountable for their behaviors if all negative human behavior is seen as emerging out of ne
Which three of the following were outcomes of the Council of Trent?
An act of sharing with one another is A. intercession B. communion
piper is diagnosed with agoraphobia because she experiences intense fear and anxiety of ________.
A resistance of 30Ω is placed in a circuit with a 90 volt battery. What current flows in the circuit?
Did the concept of liberty and equality change in the United States in the 1960s?
Write a fictional narrative. Begin your story with the following starter: It was the most incredible thing I’d ever seen in nature. Use sequence and times words