highflylex4836 highflylex4836
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.32. If Colton spent $5.40 on oranges, how many did he but

Respuesta :

Queen307
Queen307 Queen307
  • 13-10-2021

is the 8 oranges 4.32 a piece?

Answer Link

Otras preguntas

You are making muffins for your class party. You need 2 cups of flour to make a pan of 12 muffins. You have a 5-lb bag of flour, which contains 18 cups. What is
Help with this please
In the self-regulated learning model (the cycle of self-regulated learning, winne and hadwin model), what stage follows the stage of analyzing the learning task
What is the exact area of the base of a circular swimming pool with diameter 16 ft?
How did most of the nations in south america become independent?
4 sweets cost 9p. Find the cost of 20 sweets
#5 - Please help!!! :) It says/.... Use the Rational Zeros Theorem to write a list of all possible rational zeros of the function. f(x) = 2x3 + 8x2 + 7x - 8 Pic
When the constitution was written who had the right to vote in u.s elections?
What is the solution of the system? Use the elimination method. 4x+2y=6 6x−4y=−12 A. The solution is (3/2, 0) B. The solution is (0, 3) C. There are an infi
What are the most obtuse angle you can create in a triangle?