sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

goldbergs27
goldbergs27 goldbergs27
  • 12-11-2021

Answer:

$1.50 per jar

Step-by-step explanation:

4.50 / 3 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

3. Tyranny of the President over the Judicial branch: What if the President could fire justices of the Supreme Court if he didn't like a ruling they made? This
when x varies directly as 2y and x=6 when y=20 find y when x=9​
• Texte 1 + Qui me dirait l'heure ? Aucune horloge ne sonnait dans les clochers ou dans les monuments. Je pensai : « Je vais ouvrir le verre de ma montre et tât
☆ Correct and rewrite the following statements: _____e). electroplating is based on magnetic effect of electricity.f). an electric bulb glows due to the chemica
The quadrilateral with the following vertices is a ______. (-6, -2), (4, -2), (2, -5), (-7, -5)
How does this line from the story help the reader better understand Bertie’s character? Do not lose sight of the fact that all this was taking place on an empty
Select all equations that have 5 as a solution by using substitution to determine if the eqution is true.
SOMEBODY HELP NO LINKS PLZ AND THANK YOU two stores opened on the same day. Both stores have 75 customers by the end of the first week, Store A'S customers doub
how many roots does the quadratic function h(x)+=x2^2-3x+6 have
Find the value of 3x+ 4 when x = 2