sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

abdulhalimalt
abdulhalimalt abdulhalimalt
  • 10-11-2021

Answer:

it is 1.5

Step-by-step explanation:

if u do 4.50÷3 you will get 1.5 so the cost per jar is 1.5

Answer Link

Otras preguntas

Choose all the right answers. factors produce changes in Earth's surface? You can choose multiple, giving 60 points A. Erosion B. Folding C. Faulting D. Weat
Arguments for the respondent brown v board of education
Please help me fast!!! In the Americas, African customs were native cultures.
A plant TT for tall height is crossed with a plant tt for short heightThe offspring have the genotype What is the phenotype of the plant?
Choose whether the statement is a fact or an opinion. The first Monday in September is celebrated as Labor Day in the United States.
what is 40% of 526,367.50
When was oil painting invented?
What is the function of the intestine in an earthworm?
According to O*NET, what is the projected growth for this career over the next ten years? faster than average average slower than average decline The answer is
Find the measure of B