zjysznhj6j zjysznhj6j
  • 11-11-2021
  • History
contestada

How much would you pay for 4 1/2 kg of grapes at £3.00 per kg ?? Help me please

Respuesta :

kqya kqya
  • 11-11-2021

Answer:6 £

Explanation:

its 3 pound per kg  and u bought 4 1&2 kg which is 1.5 and 1.5 times 4 is 6

Answer Link

Otras preguntas

help asap in a hurry!!!
A nursing home with 120 or more residents typically must employ a full-time _____. Responses A. social services director B. development director C. program dire
Solve tan² (0) = 1 on the interval [0, π). The answers are A and B where 0 < A A = B=
Order the steps in secondary enrichment. tems (4 items) Drag and drop into the appropriate area) - Igneous activity ceases after producing ore-bearing deposits
5.16 LAB: Array Palindrome
An object ___(in/of/on) beauty is a source of eternal joy. It ___(would/should/may)be a beautiful flower , a piece of music ____(and/or/although) a sweet smile
Would this be correct anyone?!
S. COM In the context of this story, why do some people succeed? What helped Gobaly own experience, and other literature, art, or history in your answer. become
What would the mass be, in grams, of 1.99 x 1024 molecules of P4010?
Hyperspace toolbar Lists the menu options most frequently accessed by a user. In addition to buttons for your most common workflows. Includes the Print and Lo