flipflopchick02
flipflopchick02 flipflopchick02
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 24 oz box of cereal price to $3.84​

Respuesta :

mrmadzunkov mrmadzunkov
  • 15-11-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

divide the weight by price

Answer Link

Otras preguntas

what are manufacturing areas
Which two of these are chemical reactions? Tick two boxes. You dissolve a spoonful of sugar in water.   Bread goes brown in the toaster.   You tak
multiplying polynomialsfind the product(2a-1)(8a-5)
multiplying polynomials find the product(5n+6)(5n-5)
2/3 of a some of money is 48p. What is 5/8 of the sum of money?
what is the measure of the amount of water in the air
Design/draw any monster
What were the causes of WW1
Because of the unexpected cold weather,the cost of tomatoes increased 50 percent in one month.If the cost after the increase was 60 cent per pond,what was the c
A garden table and a bench cost $985 combined. The garden table costs $35 more than the bench. What is the cost of the bench?