zacarajohnson
zacarajohnson zacarajohnson
  • 11-11-2021
  • History
contestada

Bob bought the 24 fish for $51.36

Respuesta :

TemperatureBig
TemperatureBig TemperatureBig
  • 11-11-2021

Answer:

the unit price for one fish is 2.14 dollars

With one dollars u can buy arounf 1/2 a fish

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between adhesion and cohesion?
If there is a conflict between a person’s verbal communication and non-verbal communication, people are more likely to believe their non-verbal communication.
What is the slope of the line shown below? (4,8) (2,2)
Which description of the writer's viewpoint is BEST supported by evidence from the passage? A) She is biased against Marian Anderson. B) She shows no bias towa
The leather depot buys a coat from a supplier for $90 wholesale and marks up the price by 40%. If the retail price is $134.82 , what is the sale tax?
Bianca: ¿Cuándo supiste que tu padre está de vuelta de su viaje? Victoria: Lo _____ anoche.
4 ft = __________ cm
What is the purpose of a vocational school
Qs 9-14. Article “ An empire held together with string” and “ The Rise and fall of the incas”
in a __ your freedom of speech would most likely be restricted