Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

karly1234 karly1234
  • 18-01-2017
I think it would be $9.08 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Given the function g(x) = -3x + 4, compare and contrast g(-2) and g(4). Choose the statement that is true concerning these two values. A. The value of g(-2) is
If f(x)=-2x+7 and g(x)=x^2 -2 find the general rule for f(g(x))
How do you say Yahora, muchachos,se acaba la rima, and what does it mean
What is the main problem and solution to SISTERS BY RAINA TELGEMEIER
Which one is bigger 12/12 or 9/10
Jayson’s car can go 300 miles on 12.5 gallons of gasoline. How far can he drive on 42 gallons of gas?
What is the balanced equation for tin dioxide + hydrogen ---> tin +water
In mathematics you would see stuff like distributive property. When you see something like 10(4z-5)8(4-9z) , what would you distribute first? Note- the 8 and 10
Admission to an amusement park is $10 for children and $15 for adults. On Saturday 1,300 people enter the park and $17,250 is collected. How many children and a
Please answer question 14