georDASouthcereen georDASouthcereen
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

Find unit rate 14lbs for 2.99

Respuesta :

mommysgirl20041 mommysgirl20041
  • 11-01-2017
4.68 lbs per dollar.
Answer Link

Otras preguntas

how is the formula for the perimeter of a rectangle an application of the distributive property
what is 4.54 repeating as a fraction?
how did the coastal mountains form
Which continents does the Arctic Circle pass through?
According to Freud, human experience was strongly determined by (1 point)
If the ratio of the arc length to r is 1, then the measure of is 1 radian. The ratio of arc length to r is always equal to 1. If the measure o
How do get to school quicker
What are causes and effects of unemployment?
Let n equal a certain number. If five times the sum of the number and -1 is equal to 15 less than the product of 3 and the number, what is n? Solve A=P+PRT "f
David is filling five 3/4 quart bottles with a sports drink. His measuring cup only holds 1/4 quart. How many times will David need to fill the measuring cup in