daramoladebora1 daramoladebora1
  • 10-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the store, you can get a 12-pack of soda for $5. How much would it cost for a 30-pack

Respuesta :

infermiteg infermiteg
  • 10-12-2021
you would have to divide 5 by 12 then multiply by 30 which gives you $12.50
Answer Link

Otras preguntas

A serving of rice is 5/6 of a cup. How many servings are there in a 3 1/3 cup bag of rice?
what does the atomic theory describe
The 5 dot plots show the travel times to school of 10 seventh graders in 5 countries. Match each dot plot with the correct median and IQR by writing the countr
write mips a mips assembly language program that sets bits 8 to 15 to 1 in register $t0 and clear bits 16 to 31 to zero in register $t1 without changing the oth
Find two different ways to show that one third+ one fourth is not equal to 3/7. You can use numbers words and labels sketches.
Which answer does NOT explain how alleles expressed in heterozygotes interact to make a third phenotype, different from either homozygote? O There is a dominant
how is the elements period related to the number of energy levels over which it’s electrons are spread
find the measure of each missing angle in the parallel lines and transversals below
Use the given graph of function to answer the questions.
Identify the vertex of the parabola. (1, 0) (−1, 0) . (0, 1) (0, −1)