s192253 s192253
  • 12-12-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 apples cost $1 how much would it cost per Apple

Respuesta :

6338081
6338081 6338081
  • 12-12-2021

Answer:

10 cents per apple

Step-by-step explanation:

1 divided by 10 which is 1. And move the decimal one place to the left, leaving you with .1 or 0.1 or 0.10

Answer Link

Otras preguntas

The German sociologist Max Weber developed a model of bureaucracy that is rarely used by sociologists today.
326 is 28% of what number
list the defining characteristics of the animal you thought of try to trace from which organism the animal involved from explain your answer​
On a​ map, 1 inch equals 9.2 miles. Two houses are 1.5 inches apart on the map. What is the actual distance between the​ houses?
1. List the variable gases with short description: 2. What is meant by the “ hole” in the ozone layer? Where is it location? What role have chlorofluorocarbons
How many moles are equal to 7.28 x 1025 atoms of an element?
Please help it’s due in an hour :((Farmer has chickens and dogs. There’s 63 animals and 208 legs. how many dogs are there? how many chickens are there?
Why is there no rainfall in Ladakh​
in chapter six of bud not buddy Why won't the man let Bud get in line?
a one years old male child presented witg freguent watery diarrhea of two day duration and skin pinch goes slowly ​