hunterswag11
hunterswag11 hunterswag11
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

which is the better buy 4 for $3.52 or 5 for $4.05

Respuesta :

cheyannebear
cheyannebear cheyannebear
  • 12-01-2017
Buying 5 for $4.08 means whatever is it, it's being sold for $0.81. Meanwhile 4 for $3.52, each is being sold for $0.88. It'd be better to buy FIVE for $4.05
Answer Link

Otras preguntas

The question is on the attached image Help please :(
PLEASE HELP ME I BEG OF YOU!!!!!!!!!! as better roads and bridges were built, travel increased between the colonies. By 1760, which service did many people use
write two sentences about pets use verb that tell what is happening now
Rank the following in order from least precise to most precise. 915 meters, 21000 grams, 8.43 inches, and 5.426 seconds
what is the answer to this question
The table shows the distance traveled by an object moving at a constant speed. How far will the object go in 1 minute? Seconds: 10 15 20 Meters: 85 12
Why is banquo important in Macbeth?
Excerpt from The Robe of Feathers Japanese Folktale The fisherman was out in his boat all night. He cast his net here and he cast his net there, but he caught n
how did the sea serve as ancient Greece highway
Suppose that the first team member in a 3-person relay race must run 2 1/4 laps, the second team member must run 1 1/2 laps, and the third team member must run