darkvibes39
darkvibes39 darkvibes39
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

At Costco, a 12 pack of Gatorade cost $24. What is the unit rate for 1 gatorade? Write your numerical answer only. *

Respuesta :

lukemdrools
lukemdrools lukemdrools
  • 11-01-2022

Answer:

The unit rate for 1 gatorade is 2 dollars.

Step-by-step explanation:

24 / 12 = 2

Answer Link

Otras preguntas

Escoje el verbo correcto. uno) Alfredo y Juan ( son/està) chicos talentosos. dos) (Son/Estàn) miembros de la banda de la escuela. tres) Ahora los chicos
What advantages did the Greeks soldiers have over the persians soldiers?
HELP!!! GEOMETRY 15 POINTS
-29 - A = -58 What is A?
Identify which figure of speech the following phrase represents. The golden, molten notes of the oboe... O 1. alliteration O 2. simile O 3. personification O 4.
How would the absence of this one thing change the earth as we know it? Please helppp to be mark brainliest!!!
Where in the plot would a reader most likely meet a character for the first time?
Out of 35 students in Miss Stacey's class, 21 have a pet. What percent of the students in Miss Stacey's class have a pet? Please Hurry!!
Match Making (Romance Cemistry)
Which sentence represents the following inequality 9(x + 3)< 6x - 12