gavinshackleford gavinshackleford
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

A pack of 4 hand towels costs $13.52. What is the unit price?per towel

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

$13.52/4 = $3.38 per each towel.

4:13.52

1:n

To find n, divide 13.52 by 4; since, 4 divided by 4 gives us one.

Answer Link

Otras preguntas

Super confused new topic please help
CAN SOMEONE HELP ME PLEASE???
I have no idea what to do
Read the paragraph from a research-based informative essay. Teenagers should be encouraged to volunteer in their community. One study analyzed data from thousan
The point P(x, y) is on the terminal ray of angle Theta. If Theta is between Pi radians and StartFraction 3 pi Over 2 EndFraction radians and = Negative five-ha
A good synonym for a claim is: A an opinion B a controversy C evidence D a proven fact
what is the decimal of 1/2​
I have no idea what to do
John Steinbeck's novel Of Mice and Men is, above all else, a novel about friendship. The two protagonists, George and Lennie, have a deep, though perhaps unequa
determine the range of the relation {(10,3), (8,9), (16,10)}