tianaalridge0131
tianaalridge0131 tianaalridge0131
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

What’s the answer ?

Whats the answer class=

Respuesta :

Jayfebus0
Jayfebus0 Jayfebus0
  • 11-01-2022

Answer:(D) is the answer

Step-by-step explanation:

for every cup grandma uses 3/4 of a cup of strawberry

Answer Link

Otras preguntas

10-3.2n;n=2. What the answer
Why do rip and his wife have such a stormy marriage
How does estimation help you place the decimal point when multiplying
How do I solve for the equation s=3f-24? Solve for f
How did the 3/5 compromise benefit the north and south states?
a machine takes 5.4 hours to make 9 parts. At that rate how many parts can the machine make in 25.8 hours
solve this systems of equation word problem. please two burgers and one hotdog cost $4.82. At the same price, one burger and two hotdogs cost $3.70. How much d
Until the 1800s, _______ produced almost 80 percent of the goods being traded. A. Europe B. Asia C. Africa D. South America
Why do rip and his wife have such a stormy marriage
Why is the quotient of 3 and 6 an ambiguous phrase?