tritonanderson084
tritonanderson084 tritonanderson084
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with my work

Can anybody help me with my work class=

Respuesta :

PERCYthePanda
PERCYthePanda PERCYthePanda
  • 11-01-2022

Answer:

$5.70

Step-by-step explanation:

Because the 5 pains cost $4.25, just divide the value by 5 to find the cost of a single pane ($2.85), then multiply that by 2 to find the value of the 2 new panes ($5.70)

Answer Link

Otras preguntas

Solve the system of equations. ​ 7x−3y=20 y=5x−4 x= y= ​
HELPPPPPP PLEASEEEEE !!!!!
Mt Everest is glory of all neaplies? justify staments​
Which has more momentum, a 2000 lb car moving at 100 km/hr or a 4000 lb truck moving at 50 km/hr ?
A company has net income of $225,000 and declares and pays dividends in the amount of $75,000. What is the net impact on retained earnings
People protest outside a state prison on the day a prisoner is to be executed. To which principles does this connect?
what is meant by valency of an element ? give an example ​
PLEASE find x!!!!!!thx
With the formation of the colonies came the combining of many different cultural groups. How is the influence of African slaves and Native Americans on colonial
75a ²c– 45a ²d - 30bc + 18bd