alicesmith10785
alicesmith10785 alicesmith10785
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

At the market, 9 apples cost $4.00. How much does 10 apples cost?

Respuesta :

jaymiller1031
jaymiller1031 jaymiller1031
  • 11-01-2022

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

Each apple is 2.25

Answer Link

Otras preguntas

In Queensland, approximately 32% of household waste is recycled. What are the factors of 32?
What role did the UN play in this crisis ? Did I'M involvement seem to help or hurt the situation?
What is the current ruling on drug testing minors in public schools? Do you agree or disagree?
Finding new souWhich of the following properties of soil has the greatest effect on plant and microorganism growth?rces of freshwater is an option for solving t
Deviance may involve underconformity or overconformity to norms. the author explains that deviance involving underconformity consists of ideas, traits, or actio
What provides access to the internet?
Republican motherhood was an ideology that held: women should be granted suffrage rights. women played an indispensable role in the new nation by training futur
You are driving on a dry road, and it begins to rain. You should
Write a formula for the compound that forms from potassium and chromate.
Witch strategy is the most appropriate strategy to solve the fallowing? ( x - 1 )^2 = 9 a) Zero prodtuck property b) Quadratic formula