celauzo celauzo
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

10 ounces of orange juice for $2.40 0r 8 ounces for $2.08

Respuesta :

igloria23
igloria23 igloria23
  • 12-01-2022

Answer:

8 for $2.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Consider the point​ (x,y) lying on the graph of the line 6x + 4y = 7. Let L be the distance from the point​ (x,y) to the origin​ (0,0). Write L as a function of
What is the VSEPR theory and what is it used to predict?
Help please! :) P=2a + b for b
The student council at Somerville High School is making T-shirts to sell for a fundraiser, at a price of $11 apiece. The costs, meanwhile, are $10 per shirt, pl
Select the correct response from the drop-down menu naturalization is a legal process by which person
After reading the prompt, can you answer these questions about genetic crosses? A trait may not show up in an individual but may still be passed on to the next
In cell D12, enter a formula to calculate the difference between the Actual and Budget. Copy the formula to the range D13:D19. Delete the formula in cell D15. I
What scientist established the law of octaves?
make a story with words let's he'd you'll can't i'd won't haven't hasn't she'd they'll ​
What volume of O2 gas is produced from 4.60 liters of CO2, assuming all values are measured at STP?