Seudónimo Seudónimo
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

hurry xdd A store had apples on sale for $1.20 a pound. Joan spent $5.28 on apples. How many pounds did she buy?

Respuesta :

latrelldavis7
latrelldavis7 latrelldavis7
  • 11-02-2022

Answer:

4-6 not sure where but around 4-6 maybe 5 pounds

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link
nathalygranados nathalygranados
  • 11-02-2022

Answer:

Its 4.4 pounds.

Step-by-step explanation: To find the answer you would just divide the amount she spent and the price per pound.

Answer Link

Otras preguntas

What groups were threatened by john knox's ideas?
What digit is in the ten thousandths place of the number 43,310.60975?
Micah has been following stock ratings. He is keeping his eye on Sam's Pork Bellies, and the pattern can be modeled by a sine function. He has found it to ha
state the purpose of making urine.
Micah has been following stock ratings. He is keeping his eye on Sam's Pork Bellies, and the pattern can be modeled by a sine function. He has found it to ha
a car travelling at 36 km/hr due north turns west in 5 s under constant acceleration and maintains the same speed. the acceleration of the car is
A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch. Each person in the group had either one soup or one sandwich. The sandwiches cost $7.75 each and the
state the purpose of making urine.
what is photonasty??
What does |-100| equal?