medginton05 medginton05
  • 10-03-2022
  • Mathematics
contestada

Austin paid $18.25 for 1.2kg of pecans. What would it cost for 0.45kg of pecans?

Respuesta :

charnerhoopes charnerhoopes
  • 10-03-2022

Answer:

$6.84

Step-by-step explanation:

18.25/1.2 = x/0.45

Answer Link

Otras preguntas

If one poster cost $6 how much would it be if I wanted to buy 80
10. Suppose you are a salesperson for the Acme Dynamite Company. Each month you earn $400 plus one sixth of your sales. What amount must you sell this month to
How many minutes are there in 1.6 years
Bryson stores construction blocks in a bag 8 inches high 4 inches wide 10 inches length what is the volume in cubic inches
Six effect that may result in people who do not have respect for diversity
When the motor below is connected to the battery, the iron bar and copper coil spin in a circle. If no energy is lost as heat and no electrical energy remains a
Answer the question at the earliest. 1. A batsman scored the following number of runs in six innings: 35, 30, 45, 65, 39, 20 The mean runs scored by him in an
Science fair project ideas??
Plz help with this again
Btw this is the pic of the last question