sarahsophia09x sarahsophia09x
  • 12-03-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per student?
12 students ate 4.5 pizzas

Respuesta :

mdarhamakhtar12345
mdarhamakhtar12345 mdarhamakhtar12345
  • 12-03-2022

Answer:

5,200rs

Step-by-step explanation:

Answer Link
bdilsai06
bdilsai06 bdilsai06
  • 12-03-2022

Answer:

0.37

Step-by-step explanation:

please mark me as brainlest

Answer Link

Otras preguntas

From a pile of 100 pennies(P), 100 nickels(N), and 100 dimes(D), select 21 coins which have a total value of exactly $1.00. In your selection you must also use
Why can we see objects in space? Like the Sun, stars, the moon and other planets.
$12.95 dinner; 15% tip
15. Which one of the following choices is the closest in size to one serving of meat? A. A coffee mug B. A baseball C. An open palm D. A deck of cards
why did cieza de leon admire the inca road system
Inez waters her plants every two days.She trims them every 15 days.She did both today.When will she do both again?please help me with this problem
How did Procopius link the cathedral's opulence (wealth) to true Christian values?
1. (2xy^2)(-3x^2y) 2.(1/3x^2y)(-9xy^3)=
Is 63 a prime or composite number
Do all of the cells of your body divide at the same rate? Explain.